Hakkımızda

Mezon, 2019 yılında kurulan; taşımacılık, kontrat lojistiği, dış ticaret, gümrük ve tedarik zinciri yönetimi alanında 12 ülkede kusursuz hizmet anlayışıyla faaliyet gösteren entegre bir lojistik şirketidir.

Aklı, duyguyu ve bilinci birleştiren iş yapış modelini teknolojiden aldığı ilhamla destekleyen Mezon, her zaman müşterilerine entegre, esnek ve en etkin çözümleri sunar. Mezon’ün hep bir adım ileride oluşu, yeterince iyiyle yetinmemesi müşterilerinin başarılarına hizmet ederken aynı zamanda çevresel, finansal, sosyal faydalar da sağlar.

Türkiye, Almanya, İtalya, Yunanistan, Fransa, Ukrayna, Romanya, Macaristan, İspanya, Polonya, İsveç ve Slovenya‘da olmak üzere, kapalı alanı 1.000.000 m2‘ye yaklaşan dağıtım merkezinin yanı sıra Intermodal taşımacılığa fırsat veren haftalık 52 sefer yapan blok trenleri ve 7.500 aracıyla da Mezon, Avrupa’nın önde gelen lojistik sağlayıcıları arasındadır.

İlk günden itibaren dünyanın önde gelen lojistik firmalarından biri olma hedefi ile çalışıyoruz.
Dağıtım alanındaki gücünün yanı sıra Mezon’ün vaatlerini gerçekleştirmedeki en önemli gücü sahip olduğu insan kaynağıdır. Kusursuz müşteri memnuniyeti için bitmeyen bir enerjiyle hizmet veren 7.500‘ün üzerinde çok uluslu çalışanı, Mezon’u başarıya taşıyan yolda çok önemli bir rol oynar.

Misyonumuz

Müşterilerimizle birlikte ilham veren ve sürdürülebilir değer yaratmak.

İnsan Odaklıyız

Yaptığımız her şeyde tüm paydaşlarımızın (müşteri, çalışan, tedarikçi, vb) ihtiyaçlarını doğru anlar, önceliğe alır, kararlarımızı buna göre veririz. Sevgi ve saygıyı ön planda tutar, ilişkilerimizi empati ile yürütürüz.

Birlikte Biriz

Takım halinde altından kalkamayacağımız zorluk yoktur. Motivasyonu yüksek, tutkulu, yapıcı bir ekip olarak birbirimize güç katar ve hedefimize koşarız.

Yenilikçiyiz

Başarımızın temelinde, hayal gücümüz, sıra dışı bakış açımız ve tutkumuz vardır. Daha iyi bir gelecek için yaratıcı fikirleri cesaret ve kararlılıkla hayata geçiririz. Yenilikçi girişimlerle sektörümüzde öncü oluruz.